8 Ekim 2019 Tarihli Duyuru

Admin 9 ay önce Duyurular

Değerli gençler şu müfredat olayını sorular geldiği için aramıza yeni katılanlar için tekrar hatırlatalım.  MEB 30 EKim 2018 deki yapmış olduğu açıklama linkini tekrar aşağı koyuyorum.Aynı zamanda MEB kazaım testlerindeki mezunlar için hazırlanan testlerde bu durumu destekliyor.( 2018 YKS soruları da bu doğrultuda geldi zaten) .

Linklerde bulunan açıklamaları ben size özetleyeyim.

1--TYT Doğa ve Kimya ünitesi yok.Bunu linkte verilen MEB in açıklamalarına dayanarak söylüyorum, geçen yılda bunu ısrarla belirttik ve zaten soru gelmedi. ( aldığınız soru bankalarında bu ünite ile ilgili soruların olmasının sebebi  yayınevi her hangi bir değişikli olması durumunu göz önüne alarak bu üniteyi koymak zorunda) .Ama yine de ben içinizin rahat etmesi için sınava bir iki ay kala bu ünite ile ilgili özet PDF paylaşacağım.

2-- Mol ve Kimyasal hesaplamalara çalışırken de çok akıllıca çalışmak lazım, molün ve hesaplamaların çok ayrıntılı kasıntı soruları ile zaman harcamayın.Bu yıl ÖSYM direk mol ve hesaplama sorusu sormayacak.Örneğin atomik kütle birimini (akb ) veya ona bağlı kısımların anlamaman çok sorun teşkil etmez. Siz diğer konularında içinde kullanacağınız kadar mol ve hesaplama bilin yeterli.

 

https://odsgm.meb.gov.tr/kurslar/KazanimTestleri.aspx?sinifid=9&ders=87

https://ttkb.meb.gov.tr/www/2019-yuksekogretime-gecis-sinavlarina-esas-konu-kazanim-ve-aciklamalar/icerik/326

https://ttkb.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2018_10/30100127_2019_yuksekogretimegecis_kazanimlar.pdf

(Kimya 142. sayfada )

 

  1. İlk yorumu siz yazın!

    Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

    Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yorumlar listelenirken gizli kalacaktır.
WhasApp Destek Hattı