Article
Online Kimya Çalışmak

Online ders çalışmak bilgisayar veya internet bağlantısı olan herhangi bir cihaz aracılığıyla online olarak konuyu öğrenmektir.  Normal dersten farklı olarak bir öğretmen değil, bir bilgisayar ile karşı karşıya kalınır.

Online Ders Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

Online ders çalışmak bazı insanlar için geçersiz olarak görülmektedir. Nedeni ise yıllardır süre gelen kâğıt, kalem, kitap ile ders çalışma geleneğidir. Kalem tutmadan, kitap görmeden öğrenmek başlarda zor gibi gelebilir. Ancak konuya adapte olduktan sonra ve yeteri kadar bilgi sahibi olduktan sonra artık kalem kâğıt gibi gereçlere ihtiyaç duyulmamaktadır.

Online ders çalışmak kalemi kitabı atmak demek değildir. Online olarak ders çalışırken aynı zamanda kalem kâğıt ile ders notları tutulabilir. Fazladan konu ile ilgili kitaptan konu da takip edilebilir. Bu tamamen kullanıcının seçeneğine kalmış bir durumdur.

Online ders çalışmanın bazı avantajları şunlardır:

Kalem, kitap, kâğıt gibi masraflardan kaçınılır. Bu aynı zamanda doğa dostu bir eğitimdir. Online eğitim sayesinde malzeme israfı önlenir.

Birbirine karışmış ders notları ve kitaplar ile kafa karışıklığı yaşanmaz.

Düzenli olarak ders geçildiği için konular birbirine karışmaz.  

Normal derse girilmediğinde kaçırılan konunun tekrarı olmamaktadır. Ancak online eğitimde kaçırılan konu tekrar tekrar dinlenebilir, hatta ders içerisinde anlaşılmayan bir konu olduğunda geriye gidilebilir.

Online ders çalışırken ders notları sanal olarak bilgisayarda depolanabilir. Böylece notların kaybolma riski ortadan kaldırılır.

 

Online eğitimin bunun gibi birçok faydası vardır. Teknolojinin hayatın her yerinde kullanıldığı göz önüne alınacak olursa, ders çalışmak için de teknolojinin imkânları zorlanmalıdır.

    Yorumlar

    İlk yorumu siz yazın!

Yorum Ekle