4 Kasım 2019 Tarihli Duyuru

Oktay Hoca 29-07-2021 Güncellendi Duyurular

Sevgili gençler  Talim Terbiye Kurulu  geçen yılda olduğu gibi bu yılda 2020 YKS de çıkacak konu ve kazanımları 4 kasımda yayımladı (açıklamayı aşağıya bırakıyoruz ) .Kimya adına geçen yıl ile bu yıl arasında hiç değişiklik yok.Çok az sayıda bazı kavramların olmadığını görüyoruz ama siz onları tespit edeyim konu çalışırken veya soru çözerken onlara bakmayayım derseniz işin içinden çıkamazsınız gereksiz zaman kaybı olur.Bizim  8 Ekim tarihinde yaptığımız açıklama da bu yönde olmuştu. ( 8 Ekim tarihli duyurumuzu tekrar okuyabilirsiniz ). Dokümanlarımız geçen yıl ve bu yıl tamamen bu kazanımlar doğrultusunda hazırladık ve hazırlamaya devam ediyoruz.Bu noktada bizimle çalışırken kafanızda soru işareti olmasın lütfen.

Kısaca tekrar etmek gerekirse geçen yıl olduğu gibi bu yılda direk karşınıza sınavda Mol, Kimya Kanunları,Kimyasal Hesaplamalar ve Doğa ve Kimya konullarından soru gelmeyecek.Tabiki AYT konularının çoğu mol ve hesaplama da içerdiğinden bu konuların asgari düzeyde bilinmesi gerekiyor.Size tavsiyem mol ve kimyasal hesaplamaya yine eksiksiz çalışın,  karşınıza   gelecek'zor uğraştırıcı'  sorular vakit kaybetmeyin.

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 
2020 Yükseköğretime Geçiş Sınavlarına Esas Konu, Kazanım ve Açıklamalar

2020 yılında ÖSYM Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek yükseköğretime geçiş sınavlarına girecek öğrencilerimizin üzerindeki sınav baskısı ve stresin asgarîye indirilmesi, öğrencilerimizin sınavda karşılaşacakları soruların mahiyeti hakkında önceden bilgilenerek çalışmalarını bu doğrultuda planlamalarına katkı sağlanması amacıyla 2020 yılı TYT-AYT ve YDT sınavlarında dersler bazında sorulacak sorulara ait konu, kazanım ve açıklamalar yayımlandı.  

Yükseköğretime geçiş sınavlarına esas konu, kazanım ve açıklamalara buradan ulaşabilirsiniz. (Kimya 202.sayfada )

İlk yorumu siz yazın!

Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yorumlar listelenirken gizli kalacaktır.